Oto dlaczego Bitcoin rozkwitnie w „największym remoncie“ finansów

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił rozkwit rozwoju walut cyfrowych Banku Centralnego (CBDC), a takie kraje jak Chiny w zaawansowanym stadium rozwoju swojego cyfrowego juana i Japonia, Korea i USA w fazie badań nad swoimi walutami fiat.

Jest to jednak powód do obaw o włączenie do obecnego systemu finansowego Profit Revolution zdecentralizowanych walut kryptograficznych, takich jak Bitcoin i Ethereum. Państwa narodowe nie wprowadziły jeszcze żadnych silnych regulacji, aby przyjąć Bitcoin, ale podejmują kroki w celu wprowadzenia własnych, scentralizowanych walut.

Ale według jednego z traderów, CBDC może być „największą reorganizacją“ światowego rynku finansowego, nie widzianą od czasu międzynarodowej konferencji w Bretton Wood w 1944 roku, która wyznaczyła scenę dla wszystkich polityk gospodarczych i finansowych od tamtej pory.

Mówi również, że są one dobre dla Bitcoina.

Powstanie CBDC
Raoul Pal, były szef działu badań nad kapitałem i obecnie dyrektor generalny Real Vision, powiedział w niedzielę na tweeterze, że CBDC nieuchronnie idą w parze z ogromnymi bodźcami i polityką pieniężną.

Pal zauważył, że Mark Carney, były prezes Bank of England, wcześniej wezwał do radości z systemu finansowego i „wyznaczył kurs na nowy system“. Ten punkt, jak zauważył Pal, stanowi centrum dyskusji (obok cyfrowych walut) na konferencji Międzynarodowego Funduszu Walutowego zaplanowanej na poniedziałek.

W rzeczywistości, sondaż MFW na temat giganta mediów społecznościowych – Twittera – przeprowadzony w niedzielę pokazał, że obecna populacja stawia na cyfrowe waluty jako środek transferu pieniędzy w ciągu najbliższych pięciu lat. Ponad 80% wszystkich respondentów wybiera cyfrowe pieniądze przed czekami lub gotówką.

Pal dodał w tym względzie korzyści płynące z cyfrowych walut:

„Pozwalają one bankom centralnym na omijanie systemu bankowego i podatkowego oraz bezpośrednie przekazywanie lub branie pieniędzy (płatności podatkowych lub przelewów). To całkowicie zmienia politykę pieniężną i fiskalną na zawsze. Banki centralne będą teraz mogły zarządzać polityką fiskalną, poza bilansami rządowymi“.

Dalej Pal stwierdził, że „kluczową częścią, poza całkowicie rewolucyjnym sposobem pobierania podatków, dawania zachęt i naprawy całego systemu, jest ukryte porozumienie na poziomie MFW, że banki centralne mogą prowadzić nieograniczoną liczbę bilansów, jeśli połączą siły“.

Dodał również, że odejście od dolara w kierunku koszyka walut (pomysł przewidywany przez Facebook w Librze)“ prowadzi do tego, że pojedyncze kraje nie będą karane przez walutę.

Bitcoin zagruntowany do góry nogami
Mając na uwadze wszystkie powyższe punkty, Pal stwierdził, że Bitcoin i złoto posłużą jako rozwiązanie pozwalające na ominięcie systemu o coraz niższej wartości. „Tworzy on również systemy zachęt dla innych narodów, aby wybrały system twardej waluty w celu przyciągnięcia kapitału“, zauważył.

„W tej chwili, pozytywny wpływ na Bitcoin i złoto jest niezwykły. Regulacje na całym świecie otwierają się na akceptację.“

Tymczasem Pal stwierdził, że „Bitcoin to ochrona“ i jest przygotowany na spektakularny wzrost w niepewnej epoce.

W końcu od tysiącleci żyjemy ze złotem jako opt-out i będziemy żyć z Bitcoinem również. Nie przejmuję się tym i jest to historia na kolejny dzień.

W tej chwili, pozytywny wpływ na Bitcoin i złoto jest niezwykły. Regulacje na całym świecie otwierają się na akceptację.

– Raoul Pal (@RaoulGMI) 18 października 2020 r.

Skończył, „Jestem odpowiedzialny i z dnia na dzień wydaje się to coraz bardziej odpowiedzialne.“