Morgan Stanley oferuje ekspozycję na BTC tylko dla 2.5% wartości netto klientów, Peter Schiff wyjaśnia dlaczego

Morgan Stanley oferuje ekspozycję na Bitcoin dla niewielkiej liczby klientów, krytyk BTC Peter Schiff wydaje się tym zachwycony.

Wokalny przeciwnik Bitcoina Peter Schiff uważa, że ma wyjaśnienie, dlaczego gigant bankowy Morgan Stanley oferuje ekspozycję na BTC i inne cyfrowe aktywa tylko niewielkiemu procentowi swoich klientów.

Morgan Stanley oferuje teraz ekspozycję na Bitcoin

Jeden z największych banków na świecie pozwala teraz swoim zamożnym klientom na dostęp do Bitcoina za pośrednictwem trzech funduszy BTC. Firma musi posiadać minimum 5 milionów dolarów na swoim koncie bankowym i musi być co najmniej pół roku starsza.

Dwa z funduszy powierniczych są własnością Galaxy Digital Capital Management, a jeden należy do NYDIG – Bitcoinowej spółki zależnej Stone Ridge – oraz FS Investments.

Mogą one jednak przeznaczyć tylko 2,5 proc. swojej wartości netto we flagową kryptowalutę świata. Nowi inwestorzy muszą włożyć minimum 5 milionów dolarów w instytucjonalny trust prowadzony przez Galaxy Digital oraz co najmniej 25 tysięcy dolarów w Galaxy Bitcoin Fund lub FS NYDIG Select Fund.

Maksymalna kwota 2,5 procent wartości netto, którą można zainwestować, bardzo ogranicza liczbę inwestorów.

Peter Schiff wypowiada się na temat ograniczenia Morgan Stanley

Surowy nienawistnik Bitcoina Peter Schiff wziął na Twittera, aby podzielić się swoją opinią na temat tego, dlaczego główny bank globalny ograniczył inwestycje w Bitcoin do zaledwie 2,5 procent wartości netto klientów.

Schiff uważa, że Morgan Stanley zdał sobie sprawę, jak ryzykowne i zmienne są inwestycje w Bitcoin, a tym samym chce ograniczyć odpowiedzialność prawną od inwestorów, którzy mogą stracić na tym swoje pieniądze.

Peter Schiff jest surowym krytykiem Bitcoin, który jest w złoto, mimo że Bitcoin wykazuje niebotyczny wzrost o 1000 procent od początku 2020 roku, osiągając wszechczasowy rekord 61 800 dolarów w weekend.

W międzyczasie złoto osiągnęło tylko 2 049 USD pod koniec sierpnia 2020 r. i od tego czasu spadło poniżej poziomu 2 000 USD (handel na poziomie 1 735 USD za uncję w czasie prasy).

Syn Schiffa, Spencer, jest jednak Bitcoinerem i niedawno przekonwertował cały swój portfel na BTC, sprzedając w tym celu akcje srebra.

Morgan Stanley ograniczając dostęp do kryptowalut do 2,5% kont indywidualnych high net worth, które posiadają ponad 2 miliony dolarów w aktywach i są aktywne od ponad sześciu miesięcy pokazuje, że bank zdaje sobie sprawę, że #Bitcoin jest bardzo ryzykowny i chce ograniczyć odpowiedzialność prawną od inwestorów, którzy stracą pieniądze.

Bitcoin powraca do 59 000 dolarów

Po spadku z poziomu 61 800 USD w niedzielę z powodu masowej wyprzedaży, Bitcoin zaczął rajd w środę po tym, jak przewodniczący Fed Jerome Powell stwierdził, że amerykański bank centralny nie podniesie stóp do końca 2023 roku.

Wcześniej dzisiaj, flagowa kryptowaluta wzbiła się do strefy 59 600 USD, jak donosi U.Today. Do tej pory jednak BTC spadł i w czasie prasy zmienia właściciela na poziomie $58,073.