CEO Grayscale: US Regulators Can’t Shut Down Bitcoin

Dyrektor generalny Grayscale, Barry Silbert, uważa, że Stany Zjednoczone są już na tyle daleko od punktu, w którym organy regulacyjne mają poparcie dla zakazu aktywów kryptograficznych, takich jak Bitcoin.

Barry Silbert, dyrektor generalny firmy inwestycyjnej Grayscale Investments and Digital Currency Group zajmującej się kryptokurrency, uważa, że Stany Zjednoczone nie mają już żadnego zwrotu z zakazu stosowania Bitcoinów.

W rozmowie z inwestorem Grayscale, która odbyła się 16 lipca, dyrektor generalny powiedział, że jest „ostrożnym optymistą“ co do szans na to, że regulacje w USA poprawią się, a przynajmniej nie pogorszą sytuacji kryptocurrency.

„Po raz pierwszy w historii mamy do czynienia z ryzykiem postrzeganym jako ‚ban bitcoin'“ – powiedział Silbert. „Jest wystarczająco dużo wsparcia w DC od decydentów i regulatorów, że Bitcoin ma prawo istnieć i ostatecznie nie można go zamknąć“.

CEO powiedział, że relacje z organami regulacyjnymi są o wiele lepsze dzięki wysiłkom podejmowanym przez takie grupy jak Blockchain Association – grupa wypowiadająca się na rzecz wielu firm z branży blockchain i kryptograficznej przed SEC – oraz Coin Center, organizacja non-profit działająca na rzecz kryptografii.

„Jako branża jesteśmy po prostu w dużo lepszej sytuacji niż kiedykolwiek wcześniej z punktu widzenia relacji w DC. Te dwie grupy edukują decydentów w zakresie korzyści płynących z tej technologii w tej klasie aktywów. Ryzyko katastrofalnej polityki regulacyjnej, która być może istniałaby wcześniej w DC, jest już za nami“.

Instytucjonalne zapotrzebowanie na Bitcoin

Cointelegraph poinformował, że Grayscale odnotował znaczący wzrost napływu walut kryptograficznych w II kwartale 2020 roku, który wyniósł 905,8 mln dolarów. Był to wzrost z 503,7 mln dolarów w I kwartale.